Кошик
20259 відгуків
Зоомагазин Шиншилка — Дискаунтер зоотоварів
Контакти
Зоомагазин Шиншилка - Дискаунтер зоотоваров.Корма для кішок і собак. Ветеринарна аптекаЦентр обробки замовлень
Харківська набережна, 7/9, м. Харків, 61057, Харків, Україна
+380 (50) 303-51-25
Вам передзвонять!
+380 (67) 149-99-80
Вам передзвонять!

Найрозумніші породи собак

Найрозумніші породи собак

Найрозумніші породи собак. Топ-26 (з фотографіями)


  •  
 
 

У 1994 році Стенлі Корен (нар. 1942), професор психології Університету Британської Колумбії у Ванкувері (Канада), видав книгу "Інтелект собак" / The Intelligence of Dogs. Ця книга стала бестселером, вона витримала вже 16 видань і перекладена на 26 мов (перекладу на російську мову поки немає).
У своїй книзі автор розглядає три аспекти інтелекту собак: інстинктивний інтелект, інтелект послуху іадаптивний інтелект. Інстинктивний інтелект дозволяє собаці виконувати функції, вже задані генетично, наприклад, пастушачі чи охоронні. Адаптивний інтелект проявляється при виконанні завдань за допомогою власних сил. Інтелект послуху - це здатність собаки до навчання виконання команд людини. Саме інтелект послуху ліг в основу рейтингу найрозумніших порід собак, який Стенлі Корен представив у своїй книзі. Дані щодо здатності собак виконувати різні команди Корен отримав, опитавши суддів по дресируванню собак США і Канади. Автор сам визнає обмеженість свого підходу щодо визначення інтелектуальності тієї чи іншої породи, т. к. їздові або мисливські породи собак мають для успішного вирішення поставлених перед ними завдань володіти значним ступенем незалежності, з цієї причини вони менш схильні до виконання команд, ніж домашні собаки. Тому, незважаючи на те, що їздові або мисливські породи собак стоять у рейтингу набагато нижче, ніж домашні породи, це не завжди говорить про те, що домашні породи однозначно розумніші. Крім того, автор відзначає в своєму дослідженні, що порівняно нещодавно виведені породи собак більш навчаються, ніж древні породи собак, генотип яких ближче до генотипом дикого вовка, не випадково останнє місце в рейтингу займає афганська борза - одна з найдавніших порід собак.

Стенлі Корен розділив собак в рейтингу на групи, виходячи з їх здібностей до засвоєння і виконання команд. Вгрупу з самими низькими здібностями до навчання (на освоєння нової команди потрібно від 80 до 100 повторень, відсоток виконання команди з першого разу становить 25 % випадків і вище) увійшли такі породи собак: афганська борза, басенджи, англійська бульдог, чау-чау, російська псяча хорт, бладхаунд, пекінес, бігль, мастиф, бассет-хаунд, ши-тцу. Собаки цієї групи зайняли в рейтингу місця з 80-го по 70-е.

Наступна група - це собаки зі здібностями до дресирування нижче средних (освоєння нової команди — від 40 до 80 повторень, виконання команди з першого разу - у 30 % випадків і вище). До групи увійшли бульмастиф, лхаса апсо, чихуахуа, бультер'єр, сенбернар, скотч-тер'єр, піренейська гірська собака, бобтейл, лейкленд-тер'єр, японський хін, тибетський тер'єр, вандейский бассет-гриффон, денді-динмонт-тер'єр, китайська хохлата собака, левретка, мальтійська болонка, брюссельський гриффон, французький бульдог, мопс, сіліхем-тер'єр, норфолк тер'єр, скай-тер'єр. Собаки цієї групи зайняли в рейтингу місця з 69-го на 55-е.

Місця з 54-го по 40-е посіли породи з середніми здібностями до дресирування (освоєння нової команди — від 25 до 40 повторень, виконання команди з першого разу - у 50 % випадків і вище), це акіта-іну, бостонський тер'єр, ірландський тер'єр, вельш-тер'єр, ивисская собака, родезійський риджбек, жесткошерстний фокстер'єр, шарпей, уиппет, аляскінський маламут, стаффордширський бультер'єр, такса, німецький дог, боксер, шотландський дирхаунд, вест хайленд уайт тер'єр, гріффон Кортальса, грейхаунд, оттерхаунд, американський фоксхаунд, англійська фоксхаунд, тибетський спаниель, кінг Чарльз спаніель, бішон фризі, сибірський хаскі,американський водяний спанієль, черноподпалий кунхаунд, дратхаар, кавалер кінг Чарльз спаніель, пойнтер, фінський шпіц, салюк, австралійська вівчарка, кувас, ірландський вовкодав, курчавошерстный ретривер, ірландський мягкошерстный пшеничний тер'єр, фокстер'єр, бедлінгтон-тер'єр.

Місця з 39-го по 27-е місце зайняли породи зі здібностями до дресирування вище середнього (освоєння нової команди — від 15 до 25 повторень, виконання команди з першого разу - у 70 % випадків і вище), це далматин, норвіч тер'єр, кламбер-спанієль, фараонового собака, англійський сетер, карликовий пінчер, австралійський шовковистий тер'єр, аффенпинчер, норвезький элкхаунд, ірландський сетер, керрі-блю-тер'єр, керн-тер'єр, бородата коллі, гордон сеттер, американський стаффордширський тер'єр, австралійський тер'єр, ньюфаундленд, філд спанієль, самоїдська собака, манчестер тер'єр, вельш-спрингер-спанієль, бріар, бордер тер'єр, фландрський був'є, ердельтер'єр, різеншнауцер, йоркширський тер'єр, кулі, чесапік-бей ретривер.

Місця з 26-го по 11-е посіли породи собак з відмінними здібностями до дрессировке (освоєння нової команди — від 5 до 15 повторень, виконання команди з першого разу - у 85 % випадків і вище):26-е місце - вельш-коргі (кардиган):

самі розумні собаки: порода вельш-коргі (кардиган). фото

 

 

25-е місце - угорська выжла:

самі розумні собаки: угорська порода выжла. фото24-е місце - ірландський водяний спанієль:

найрозумніші породи собак: ірландський водяний спанієль. фото23-е місце - померанський шпіц:

Померанський шпіц Бо на прогулянці з подружкою. Фото22-е місце поділили бернський зенненхунд і бельгійська вівчарка (малінуа).

бернський зенненхунд:

найрозумніші породи собак: бернський зенненхунд. фото

 

бельгійська вівчарка (малінуа):

 самі розумні собаки: порода бельгійська вівчарка (малінуа). фото21-е місце - веймаранер:

 самі розумні собаки: порода веймаранер. фото20-е місце - американський кокер-спанієль:

самі розумні собаки в світі: американський кокер-спанієль. Фото19-е місце - бретонська епаньол:

Рейтинг найрозумніших собак: 19 місце - бретонська епаньол. Фото18-е місце поділили миттельшнауцер, англійський кокер-спанієль, прямошерстный ретривер.

миттельшнауцер:

топ найрозумніших собак: миттельшнауцер. Фото

 

англійський кокер-спанієль:

топ найрозумніших порід собак: англійський кокер-спанієль. Фото

 

прямошерстный ретривер:

Рейтинг найрозумніших порід собак: прямошерстный ретривер. Фото17-е місце - курцхаар:

список найрозумніших собак: порода курцхаар. Фото16-е місце поділили коллі довгошерстий, коллі короткошерстий, німецький шпіц (кеесхонд).

коллі довгошерстий:

список найрозумніших порід собак: коллі довгошерстий. Фото

 

коллі короткошерстий:

список найрозумніших порід собак: коллі короткошерстий. Фото

 

німецький шпіц (кеесхонд):

самі розумні собаки в світі: німецький шпіц (кеесхонд). Фото15-е місце - шипперке:

порода собак Шипперке фото14-е місце - бельгійська вівчарка (тервюрен):

собака породи бельгійська вівчарка (тервюрен). фото13-е місце - англійський спрингер-спанієль:

собака породи англійський спрингер-спанієль. фото12-е місце - цвергшнауцер:

собака породи цвергшнауцер. фото11-е місце - вельш-коргі (пемброк):

порода собак вельш-коргі (пемброк). фотоМісця з 10-го по 1-е посіли собаки з чудовими здібностями до дресирування (здатність до розуміння нової команди менш ніж за 5 повторень, виконання команди з першого разу - в 95 % випадків і вище):

10-е місце - вівчарська собака:

породи з чудовими здібностями до дресирування: вівчарська собака. фото9-е місце - ротвейлер:

собака породи ротвейлер. фото8-е місце - папильон:

собака породи папильон. фото7-е місце - лабрадор ретривер:

собака породи лабрадор ретрівер. фото6-е місце - шетландская вівчарка (шелті):

собака породи шетландская вівчарка. фото5-е місце - доберман:

собака породи доберман. фото4-е місце - золотистий ретривер:

собака породи золотистий ретривер. фото3-е місце - німецька вівчарка:

собака породи німецька вівчарка. фото2-е місце - пудель:

собака породи пудель. фото1-е місце - бордер-коллі.

Те, що бордер-коллі - це найрозумніша порода собак, підтверджує легендарний пес породи бордер-коллі по імені Ріко. Він став першим собакою, якій вдалося запам'ятати більше двох сотень простих людських слів. Він не тільки відрізняв ці слова на слух, але і розумів їх значення. Його феноменом займалися науковці Інституту Еволюційної Антропології в Лейпцігу. Виявилося, що крім інтелекту і можливості приймати самостійні рішення, Ріко володів чудовою пам'яттю. Він пам'ятав усі слова і команди через чотири тижні після того, як учені припинили на час щоденні тести.

Дослідження вчених були вкрай цікавими. Наприклад, в одну кімнату вони помістили Ріко і його господарів, а в іншу – улюблені іграшки пса. Чоловік називав назва іграшки з проханням принести її. Пес впорався зі своїм завданням у 38 випадках з 40. Потім в приміщення з іграшками поклали невідомий для Ріко новий предмет. Коли господар попросив принести його, пес неймовірним чином здогадався, що незнайоме слово означає нову річ і радісно приніс її. Відповідно до заяви вчених, Ріко володів приблизно тими ж можливостями, що і маленькі діти, які стрімко вчаться мови в перші роки життя.

найрозумніша у світі собака бордер-коллі. фото

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner