Кошик
20431 відгук
promo_banner
Зоомагазин Шиншилка — Дискаунтер зоотоварів
Контакти
Зоомагазин Шиншилка - Дискаунтер зоотоваров.Корма для кішок і собак. Ветеринарна аптекаЦентр обробки замовлень
Харківська набережна, 7/9, м. Харків, 61057, Харків, Україна
+380 (50) 303-51-25
Вам передзвонять!
+380 (67) 149-99-80
Вам передзвонять!

Український стартап Moggie залучив інвестиції в Швеції і створює розумний нашийник для котів

Український стартап Moggie залучив інвестиції в Швеції і створює розумний нашийник для котів

До недавнього часу в ніші українських гаджетів для домашніх тварин безроздільно панував Petcube. Але команда стартапу Moggie теж любить котиків. Хлопці розробляють розумний нашийник і мобільний додаток, що в парі або окремо дозволять власникам стежити за здоров'ям своїх вихованців і в цілому краще їх розуміти.

Нашийник збирає дані про активність тварини в режимі 24/7 і передає цю інформацію власнику. «Ми не просто говоримо, скільки кроків пройшов ваш кіт сьогодні, а з допомогою наших ветеринарів і алгоритму, який розуміє всі дії котів, переводимо ці дані корисну інформацію і рекомендації», — пояснила СЕО стартапу Наталія Стоянович.

В основі нашийника — акселерометр. Нашийник буде зв'язуватися з додатком через Bluetooth, якщо поруч, і по Wi-Fi, якщо далеко. Таким чином власник зможе завжди отримувати свіжі дані. «Наша мета зробити нашийник саме для котів (не pets). Тому важливу роль відіграє вага, розмір і сам алгоритм, що розпізнає активність котів. Ми співпрацюємо зі шведською компанією, яка використовує artificial intelligence у розробці алгоритмів і фокусується на пошуку взаємозалежностей і збігів/розбіжності в поведінці кішок різних порід, віку і ваги», — розповіла Наталія.

Чому саме котики? Як пояснив співзасновник стартапу Антон Скиба, на ринку (переважно в Штатах) є кілька пристроїв для собак або pets. Вони більше за розмірами і вагою, до того ж алгоритм використовується один і той самий як для сенбернара, так і для той-тер'єра, що може призводити до неточностей. «Власники котів часто скаржилися, що ці аксесуари незручні для їхніх улюбленців. Ми вирішили сфокусуватися саме на кішках. Вони мають приблизно однаковий розмір, незалежно від породи. Ну а найголовніше — ми самі власники класної кішки. І хочемо, щоб у неї був такий нашийник», — розповів Антон, додавши, що команда не виключає, що в майбутньому випустить нашийник для собак невеликого розміру.

Додаток буде доступне безкоштовно і може стати в нагоді кошатникам навіть без нашийника, розповів співзасновник Moggie Юрій Ленц. У ньому будуть поради по догляду за твариною, всяка корисна інформація і щось на зразок соціальної мережі кошатників зі всього світу. Однак персональним трекером воно зможе стати тільки в комплекті з хардверной частиною.

Зі своїм продуктом хлопцям вдалося потрапити в шведський акселератор The Springfield project, пройти інкубацію і залучити інвестиції в розмірі приблизно $70 000 (вкладення були в кронах) з оцінкою $890 000. Інвестиції пішли на розробку продукту. У планах — вихід на Kickstarter.

Прототип ще не готовий: команда закінчила роботу над електронною частиною нашийника і зараз працюємо над індустріальним дизайном. Додаток для iOS — у розробці, реліз запланований на кінець весни.

В стартапі працюють шість осіб — вихідці з AdPro, Fedoriv, P&G. Крім інженерів і маркетологів, у Moggie є ветеринар з Іспанії і співробітник з Індії, інші члени команди — українці. Частина команди працює з України, а частина — зі Швеції. «У Стокгольмі одна з кращих екосистем в Європі, ну а Україна багата на IT-фахівців», — пояснила Наталія, яка мешкає у Швеції. Туди ж переїхав і Антон.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner