Кошик
20252 відгуків
Зоомагазин Шиншилка — Дискаунтер зоотоварів
Контакти
Зоомагазин Шиншилка - Дискаунтер зоотоваров.Корма для кішок і собак. Ветеринарна аптекаЦентр обробки замовлень
Харківська набережна, 7/9, м. Харків, 61057, Харків, Україна
+380 (50) 303-51-25
Вам передзвонять!
+380 (67) 149-99-80
Вам передзвонять!

У 2017-му до Києва приїдуть тисячі породистих собак з Європи

У 2017-му до Києва приїдуть тисячі породистих собак з Європи

У 2017-му році в Києві відбудеться знакова подія в світі кінології ― Чемпіонат Європи. За своїм розмахом та престижності ця виставка порівнянна з футбольним Євро-2012. Очікується, що в столицю України своїх вихованців привезуть тисячі учасників з різних країн. Правда, якщо про Євро-2012 знали навіть в глухих гірських селах, то про Euro Dog Show-2017 поки знають переважно власники собак та професійні заводчики.

Про те, що значить для іміджу України проведення цієї виставки, як до неї готуються, що може зірвати захід, і буде воно цікаво непосвяченим у тонкощі кінології глядачам, з кореспондентом Forum'у розмовляв президент Кінологічної спілки України Георгій Онищенко.

- Восени 2013 стало відомо, що Кінологічна спілка України отримав право проведення Чемпіонату Європи в 2017 році. Ця виставка проводиться раз на рік і є найбільшою після Чемпіонату світу. Як вдалося отримати це право?

- Напевно, не варто порівнювати виставку собак з футболом, він все-таки популярнішим. Але за розмахом ці чемпіонати дійсно порівнянні. Якщо судити по тому, як ці виставки проводяться за кордоном, то, так, ― вони стають великою подією в країні, де проходять.

Наша організація була створена 25 років тому. Незабаром ми увійшли в Міжнародну кінологічну федерацію (МКФ, ― Ред.). За їх правилами, країну може представляти тільки одна організація, бо це дуже почесно для нас. Щоб мати право претендувати на Euro Dog Show, ми довго готувалися, налагодили організацію міжнародних виставок. Багато зарубіжні експерти, які приїжджали до нас, оцінювали їх на рівні Чемпіонату Європи та Чемпіонату світу. Особливо різниця помітна, якщо порівнювати з тим, що було раніше, коли виставки проводилися в старих павільйонах на ВДНГ.

Голосування по Euro Dog Show проходило в два етапи. Перший етап ми виграли з відривом. У нас були дуже серйозні конкуренти, які вже проводили Чемпіонати світу і Європи: Данія, Німеччина та Словаччина. У другий тур вийшли ми і німці. Виграли ми з різницею в один голос. Боротьба була дуже жорсткою.

Хоча іноді буває і так, що тільки одна країна претендує на право провести Чемпіонат. Тоді голосування проходить легко.

- Немає побоювань, що у зв'язку з політичною і економічною ситуацією в Україні Міжнародна кінологічна федерація може відібрати в України право проведення виставки?

- Загалом-то, такі побоювання і підозри у нас були з тих пір, як у нас почалася така ось ситуація. Але, з іншого боку, і футбол у нас продовжують грати, і міжнародні турніри проводяться, ми приймаємо участь у чемпіонатах, універсіадах, наші спортсмени показують гідні результати. Все це працює на репутацію країни, її престиж, і ми від цього нікуди не дінемося. Тому ми намагаємося всіма способами зробити так, щоб ця виставка відбулася. Адже У нас вперше проходить Чемпіонат Європи. Для України його проведення є питанням престижу та іміджу.

- Скільки, за вашими підрахунками, може бути учасників на Чемпіонаті Європи? Скільки в середньому учасників зазвичай збирають такі чемпіонати?

- Ми очікуємо приблизно 15-20 тисяч собак. Це нормальний європейський рівень.

- Як ви плануєте вирішувати проблему з розміщенням учасників виставки? Не секрет, що не так багато українських готелів беруть гостей з тваринами. Чи є вже домовленості про це з власниками готелів?

- Кілька таких готелів є. З нами постійно працюють готелі «Славутич», «Турист», «Братислава». У нас з ними є домовленість про розміщення з невеликими собаками. Крім того, під Києвом є безліч баз відпочинку, кемпінгів, де можна жити з братами меншими.

В Європі, щоб оселитися в готель з собакою, потрібно заплатити за номер і окремо доплатити за собаку 10-30 євро на добу. Думаю, що готельєри будуть зацікавлені в такому варіанті, тим більше, що готелі зараз стоять напівпорожні.

- Тобто Ви припускаєте, що власники готелів підуть на програми лояльності, щоб заробити?

- Так. Також ми готові рекламувати їх на всіх своїх виставках, на всіх своїх заходах, ми готові розповідати про готелі, які співпрацюють з нами. Тому все повинно бути нормально.

- Як ставляться міська влада до того, що в Київ з'їдуться тисячі власників собак і десятки тисяч собак?

- Ми написали їм листа, і нас готові підтримувати. Але ми зробили одну помилку, тому доведеться писати новий лист. Просто там подумали, що ми просимо грошей, і повідомили, що всі бюджетні кошти вже розподілені, і виділити нам нічого не зможуть. Але ми ж не просимо фінансової допомоги, нам це не потрібно. Всю організацію беремо на себе, як це робиться у всьому світі. Кошти збираються за рахунок внесків учасників виставки. Також у Чемпіонату будуть спонсори.

- А як щодо підготовки інфраструктури? Потрібні адже майданчики для вигулу та інше.

― Про це ми теж писали. Для цього обладнуються спеціальні місця. Незважаючи на те, що наші виставки дуже популярні, скільки запрошень ми розсилали в мерію, адміністрацію Президента, Кабмін і так далі, нікого з перших осіб чи їх заступників на цих заходах не було. Очевидно, вони не любителі собак. А адже наші виставки відвідують щорічно десятки тисяч киян і гостей столиці.

- Як Ви збираєтеся організовувати рекламу і піар Чемпіонату? Все-таки це велика подія.

- Рекламна кампанія стартує після серпня цього року, коли до самого Чемпіонату залишиться два роки. Ще коли ми були претендентами на проведення цієї виставки, нам зробили п'ятихвилинний рекламний ролик. Він до цих пір вважається кращим за всю історію МКФ в плані реклами країни.

До 2016-го року ми готуємо ще один ролик. Він з'явиться у той час, коли в Бельгії після закінчення Чемпіона Європи-2016 прапор МКФ передадуть такій країні, тобто нам. Втім, реклама вже йде. На всіх виставках в Європі і в світі є стенди України, де ми пропагуємо все українське: нашу природу, нашу землю, нашу історію, нашу архітектуру, наших людей. Ми розповідаємо не лише про кінології. Ми також показуємо чудові туристичні місця України. Хоча, з-за останніх подій, на жаль, кількість туристів значно зменшився.

Зараз на всіх наших виставках є стенд реєстрації на Чемпіонат 2017 року, скрізь є спеціальні емблеми, значки. Працюємо в цьому ключі постійно. В інтерв'ю ЗМІ ми постійно говоримо про важливість цієї виставки для всієї кінології України. Плюс найближчим часом збираємося запустити спеціальний сайт Euro Dog Show-2017.

Ми – європейська країна, а в Європі зовсім інше ставлення до собак. Адже У нас є кілька категорій кінологів. Є ті, для кого собаки є захопленням, хобі. Це нормальні люди, які з великою любов'ю займаються собаками. Але є категорія людей, які не мають професії, у яких немає іншого джерела заробітку, крім собак. Ці люди дуже небезпечні, тому що вони лише заробляють на собаках гроші і готові заради прибутку продати абсолютно всіх щенят, які у них народилися, в тому числі і шлюб. А потім господарі таких собак пишуть нам скарги. Доводиться розбиратися, хоча це і не зовсім наша справа.

- В Україні досі є велика проблема бродячих тварин. Чемпіонат Європи в Румунії в 2012 році бойкотували майже всі країни ЄС саме з причини того, що в цій країні труїли та іншими негуманними способами винищували бездомних собак. Не ризикує Україна отримати бойкот від міжнародного собачого спільноти?

- Так, тоді про це багато писали. В Україні зараз притулків для бездомних тварин раз-два і край. З деякими з них ми працюємо. На наших виставках представники притулків можуть збирати пожертви. Але це більше проблема Товариства захисту тварин. І суспільства в цілому. Наше основне завдання – це розвиток порід, організація племінної діяльності, розвиток спорту з собаками, робота з розплідниками. Ми, зокрема, реєструємо останні, видаємо їм спеціальні дозволи та сертифікати від МКФ. Якщо в розпліднику порушуються якісь норми, якщо там виявляють факти жорстокого поводження з тваринами або ще щось, то господарів позбавляють права займатися племінною діяльністю. Вони йдуть від нас, і як правило, потім просто продають на ринку собак або з підробленими родоводами, або взагалі без них.

Не думаю, що нам влаштують такий же бойкот, як в Румунії. Останнім часом у нас стало значно менше безпритульних собак. Після Євро-2012 ходило багато розмов про отстрелах, про отруєння, але не знаю, чи було таке чи ні. В чутки я вірити не хочу.

- Нещодавно активісти громадських організацій повідомили про випадки масового отруєння собак у Києві, ці факти, за їх словами, були задокументовані міліцією...

- Собаками треба займатися. Якщо вони збираються в зграї, то це чревате наслідками. Вони можуть і на людей нападати. Також це шлях до поширення сказу, що дуже небезпечно. Тому потрібно прагнути до того, щоб наводити порядок у цій сфері. Вбивства, звичайно ж, не вихід. Один з виходів – це стерилізація, хоча, на жаль, всіх і не стерилизуешь.

- У цьому році КСУ проводить на три центральні виставки більше, ніж зазвичай ― три додаткові виставки пройдуть в кінці серпня. З чим пов'язана їх проведення? Або це «генеральна репетиція» перед Чемпіонатом Європи.

- Так, це так. Ми вперше вирішили провести триденну виставку. Також додасться ще один день для монопородние виставки. Це буде зроблено так само, як буває на Чемпіонатах світу та Європи. 28-30 серпня в київському МВЦ на Лівому березі вперше в такому масштабі пройдуть міжнародні виставки «Золота пектораль», «Злато скіфів» і «Софія Київська», як генеральна репетиція Євро-17. Як бачите, історична тематика. Аналогічними будуть і призи. Робота в рингах, різноманітні конкурси, показові виступи за всіма видами кінологічного спорту... Коротше, програмне «меню», як робочий, так і розважальне, як завжди, буде насиченим.

- На окупованих територіях залишилося безліч розплідників собак, власники яких перебувають у КСУ. Допомагає КСУ у рішенні їхніх проблем і, можливо, евакуації тварин і людей? Крім того, багато породистих собак залишилося на вулиці. Чи намагаєтеся ви допомогти їм?

- Там люди виявилися просто не в змозі годувати собак, їх просто викинули на вулицю. Багато переїхали сюди. Ми підтримуємо контакти з тими, хто виїхав з Донбасу, і з Криму. Допомагаємо їм там, куди вони переїхали. Приміром, у Києві нині мешкає жінка з Криму, у якої боксери, чемпіони світу. Сама вона експерт і хендлер. Ми допомагаємо їй, сприяємо, щоб її більше запрошували на заходи. І таких прикладів безліч.

В зоні АТО у нас, в общем-то, інші завдання. Ми підготували і передали прикордонним військам вже більше 30 собак. Зараз ще готуються собаки. Це тільки те, що зробив наш центральний офіс. Те ж саме, минаючи нас, роблять люди, які містять розплідники німецьких і бельгійських вівчарок. Нещодавно до нас приїжджали з одного київського батальйону. Вони попросили собаку для блокпоста, на який вже кілька разів нападали. Вночі пильність у людей падає, вони засинають від втоми, а собаки заздалегідь відчувають, коли наближається хтось чужий, починають гавкати, попереджаючи. Тому-то багато собак гине, їх спеціально снайпери вбивають. Ми також продовжуємо допомагати грошима, спорядженням для собак. На виставках збираємо кошти для прикордонників зони АТО.

- Як Ви в цілому оцінюєте рівень кінології в Україні?

- Те, що нам вдалося виграти право проведення Чемпіонату Європи у Данії, Німеччини і Словаччини – це вже ознака дуже високого рівня. З нами рахуються, з нами радяться. За кількістю виставок і якості їх організації ми входимо в десятку кращих країн світу.

- Як відображається економічна криза в країні на стан кінології та на життя собак в цілому?

- Звичайно, він позначається. На виставках стало менше собак. Зараз не кожен може собі це дозволити. Наприклад, якщо у власника розплідника є дві-три собаки, то зараз зареєструвати він в змозі тільки одну з них. Якщо раніше на виставці було понад п'ять тисяч собак, то на сьогоднішній день трохи більше чотирьох. Ми втратили учасників і за рахунок конфлікту на Донбасі. Росіяни бояться сюди їхати. На минулій виставці у нас було 22 собаки з Росії, хоча раніше їх приїжджало близько тисячі. До нас адже любили їздити, у нас завжди чудові призи, українська хлібосольність і об'єктивне суддівство.

- А людям, які не захоплюються кинологией, буде цікаво просто прийти і подивитися на Чемпіонат Європи?

- Їм буде цікаво не тільки на цьому Чемпіонаті. На будь-яку з наших виставок приходить 5-10 тисяч глядачів. Квитки недорогі, діти до 10 років взагалі можуть прийти безкоштовно, інваліди теж. Ми намагаємося залучати всіх людей. На виставках проводимо багато цікавих конкурсів, в тому числі і конкурс «Українських вишиванок». Проходять показові виступи з собаками по аджиліті, фрістайлу, фрізбі – такого і в цирку не побачиш. Це дуже цікаво! Дорослі і діти з задоволенням спілкуються з братами меншими, а це завжди йде всім тільки на користь.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner