Кошик
20259 відгуків
Зоомагазин Шиншилка — Дискаунтер зоотоварів
Контакти
Зоомагазин Шиншилка - Дискаунтер зоотоваров.Корма для кішок і собак. Ветеринарна аптекаЦентр обробки замовлень
Харківська набережна, 7/9, м. Харків, 61057, Харків, Україна
+380 (50) 303-51-25
Вам передзвонять!
+380 (67) 149-99-80
Вам передзвонять!

Клітки для джунгариков

Клітки для джунгариков

Здрастуйте, дорогі друзі! Чи знаєте ви, що ще 15-20 років тому в якості клітини для джунгарських хом'яків використовували акваріуми, п'ятилітрові банки або якісь інші побутові ємності? І робили це зовсім не від хорошого життя, а просто тому, що у продажу практично відсутні спеціальні житла для гризунів. Сьогодні ситуація змінилася: в будь-якому зоомагазині можна знайти десятки різноманітних клітин для джунгариков та інших улюбленців. Але заковика полягає в тому, що абсолютна більшість клітин не відповідає базовим вимогам по догляду та утриманню джунгарського хом'ячка. Давайте поговоримо про те, як не помилитися при купівлі майбутнього житла вашого вихованця.

Розмір клітки для джунгариков

Якщо вірити дослідженням, проведеним європейськими фахівцями, мінімальна площа піддона в клітці джунгарського хом'яка повинна становити 1500 см2, тобто розміри житла повинні бути не менше 50×30 див. Хтось, звичайно, заперечить: «Навіщо хом'яку така велика клітка? У мого вихованця житло в 2 рази менше, але зате з трьома поверхами». Справа в тому, що для джунгарика байдуже, скільки в клітці поверхів. А от площа дна, доступна для пробіжок і активності, — дуже важливий критерій, оскільки в день джунгарик може пробігати десяток кілометрів.

Які можуть бути наслідки, якщо клітка для джунгарського хом'яка виявиться тісному? Недолік руху вкрай негативно позначається на вихованця: у джунгарика може знизитися імунітет, розвинутися ожиріння або серцево-судинне захворювання. Скелет гризуна в некомфортних умовах також не може розвиватися повноцінно. Щоб уникнути можливих хвороб джунгарика , вам слід прислухатися до рекомендацій фахівців і приділити питанню вибору клітини для хом'ячка належну увагу.

Які повинні бути прути в клітці для джунгариков?

Напевно, ви звертали увагу, що буває горизонтальне і вертикальне розташування прутів. Що краще? І для вас, і для вашого джунгарика переважно, щоб прути клітки були горизонтальними. По-перше, на такі прути набагато легше встановлювати супутні предмети житла: будиночок, колесо, поїлку і т. д. А по-друге, горизонтальні прути — чудовий тренажер для джунгарського хом'ячка, який із задоволенням буде лазити по клітці. Не забудьте проконтролювати, щоб відстань між прутами не перевищувала 5-6 мм (це дозволить запобігти небажані пагони джунгариков з клітини).

Піддон в клітці для джунгарських хом'яків

Тут все досить просто: чим глибше піддон, тим краще для вас. Пояснюється це тим, що менша кількість сміття буде вилітати з клітки під час активності вашого джунгарика. Нерідко в зоомагазинах пропонують клітини з висувним піддоном, який дуже зручний при догляді за птахами, але не за джунгариками. Як правило, хом'ячки використовують в якості туалету якийсь один кут клітки. Рідина буде регулярно затікати під висувну полицю, будучи джерелом характерного запаху, оскільки там не буде тирси або іншого наповнювача, здатного увібрати вологу.

Этажи и дополнительные секции в клетке для джунгарика

Как мы уже говорили, наличие этажей для хомячка не имеет особого значения. Но если вы все-таки хотите купить многоэтажное жилище для вашего питомца, вам следует помнить о нескольких правилах. Расстояние между этажами клетки для джунгарских хомяков должно быть не менее 17-20 см, чтобы у вас была возможность разместить подходящее колесо для джунгарика . В то же время, желательно, чтобы это расстояние не превышало 30 см во избежание нежелательных травм любимого грызуна при его возможном падении.

Бажано, щоб у вашій клітці для джунгарика була можливість самостійно встановлювати рівень поверху, вішаючи полички на потрібну висоту. Ще один важливий момент, про який часто замовчують продавці зоомагазинів. Полички повинні бути виготовлені з пластику, поверхи не повинні являти собою залізну решітку. За гратчастої поверхні вашому джунгарику буде незручно ходити, а їжа або матеріал для гнізда будуть постійно провалюватися. Все це може не тільки засмутити вашого вихованця, але і завдати йому небажані травми кінцівок.

Пам'ятайте, що зручна клітка для джунгарського хом'ячка — це найважливіший елемент правильного догляду за ним. Дотримуючись рекомендації, дані в цій статті, ви зробите великий крок назустріч здорового і тривалого життя вашого улюбленого вихованця. Раджу вам прочитати, як правильно облаштувати клітку для джунгарика.

До нових зустрічей, дорогі читачі!

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner