Кошик
20259 відгуків
Зоомагазин Шиншилка — Дискаунтер зоотоварів
Контакти
Зоомагазин Шиншилка - Дискаунтер зоотоваров.Корма для кішок і собак. Ветеринарна аптекаЦентр обробки замовлень
Харківська набережна, 7/9, м. Харків, 61057, Харків, Україна
+380 (50) 303-51-25
Вам передзвонять!
+380 (67) 149-99-80
Вам передзвонять!

П'ять найбільш отруйних тварин світу

П'ять найбільш отруйних тварин світу

Щось я давно нічого не писав про тварин, так що цей пост відноситься саме до цієї категорії. Пропоную ознайомитися із списком тварин, яких варто побоюватися перш за все - адже вони дуже отруйні, і укус/дотик/укол будь-якого з представників даного списку може бути смертельно для людини. Звичайно, ці тварини зустрічаються не так часто, але знати їх "в обличчя", мабуть, не завадить. Отже, почнемо з номера п'ять

Морська оса
 

Ця крихітна медуза мешкає у водах Азії та Австралії. Незважаючи на свої розміри, морська оса є одним з найбільш отруйних тварин світу. Її отрута призводить до швидкої, але дуже болісної смерті. Довгий час вчені не могли зрозуміти, в чому справа, чому вмирають люди, скупавшись у воді, де немає і не було ніяких небезпечних тварин. Виявилося, що всьому виною морська оса, яку неозброєним поглядом і помітити складно. Вважається, що 5568 осіб (мінімум) були вбиті цією медузою з 1954 року.

Конусна равлик
 

Ця равлик виглядає безпечно - ну хто в здоровому глузді боятися якогось молюска? Не боїтеся? І абсолютно марно - Conus omaria, так по-латині називається конусна равлик, може отруїти що завгодно. Отрута її відноситься до групи нейротоксинів, так що доросла людина, будучи укушений цим породженням пекла, буде паралізований і може померти через зупинку серця. Кусається равлик вкрай цікавим способом - у неї є "зуб", пов'язаний з отруйною залозою каналом, що знаходиться всередині своєрідного щупальця. Коли равлик бачить ворога або видобуток, то щупальце діє на зразок гарпуна, пробиваючи "зубом" шкіру жертви, впорскуючи рідку смерть.

Отруйний восьминіг (blue ringed octopus)
 

Цей невеликий восьминіжка на вигляд абсолютно безпечний. Однак його отрута, що відноситься до групи нейротоксинів, настільки потужний, що здатний вбити дорослої людини, особливо, якщо восьминіг вкусив в шию або в область, близьку до хребта. Вакцини від його отрути просто немає. Зустрічається від Японії до Австралії.

Австралійський тайпан (Oxyuranus scutellatus)
 

Це найбільша отруйна змія у всій Австралії. Чомусь самі отруйні тварини майже всі зібралися в Австралії, не помічаєте тенденції? Так от, цей тайпан може впорснути 110 міліграмів отрути при укусі. Цього цілком достатньо для того, щоб вбити 100 дорослих людей. Токсин просто зупиняє дихання. Доброю новиною є те, що австралійські тайпаны рідко атакують людей.

Жаба-древолаз Пумилио
 

Дослівно назва цієї жаби звучить як "жаба отруйна стріла". Вся справа в тому, що шкірні виділення цієї жаби - не просто виділення, а пумилиотоксины - отрути нервово-паралітичної дії. Будь-яка з жаб цього виду виробляє стільки отрути, що її вистачить для умертвіння 10 дорослих осіб. Зустрічається на півдні Центральної Америки і в Південній Африці. Аборигени використовують цих жаб для створення отрути, якою мажуть наконечники стріл. Загалом-то, цілуватися з цією жабою не варто - це дійсно смертельний поцілунок.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner