Кошик
20126 відгуків
Зоомагазин Шиншилка — Дискаунтер зоотоварів
Контакти
Зоомагазин Шиншилка - Дискаунтер зоотоваров.Корма для кішок і собак. Ветеринарна аптекаЦентр обробки замовлень
Харківська набережна, 7/9, м. Харків, 61057, Харків, Україна
+380 (50) 303-51-25
Вам передзвонять!
+380 (67) 149-99-80
Вам передзвонять!

Хонорик та інші.

Хонорик та інші.

Чорний тхір живе в лісі, а світлий в степу. Є ще черноногий тхір. Цей зустрічається тільки в Америці, в штаті Вайомінг. Але і там черноногий настільки рідкісний, що йому загрожувало зникнення з лиця Землі. У 1986 році мисливствознавці нарахували в природі лише 18 особин. Раптом у цьому маленькому звіриному співтоваристві спалахнула чума. Тут зоологи виявили неймовірну спритність - всіх тхорів зловили, помістили в розплідник і почали лікувати. Вилікували. Звірі почали плодитися. Коли їх число досягло 60, частина тхорів відправили в зоопарки. Залишилися у вольєрах молоденьких звірків навчали полювання на дрібних гризунів і іншу живність з тим, щоб вони звикли до самостійного життя на волі.

Якщо закрити очі на те, що за браком іншої поживи тхір не сповільнить залізти в курник і повечеряти курочкою, то його сміливо можна зарахувати до захисників врожаю. Адже цей спритний хижак невтомно і у великих кількостях ловить полівок, мишей, інших шкідливих для людини гризунів.

Переслідуючи жертву, тхір без зупинки може пробігти 10 кілометрів. Для такого дрібного звіра (він не довше 48 сантиметрів) відстань досить порядна.

В європейській частині нашої країни чорний тхір зустрічається майже всюди, де є ліс. Втім тваринка не дуже прагне забиратися в гущавину, він більше любить зарослі чагарником ярки, лісові галявини, вирубки, де піднімається поросль листяних дерев і кущів та де є в достатній кількості миші і полівки. У таких місцях треба шукати хориный слід. Самого тхора побачити важко. Вдень він ховається десь в купі хмизу, під пнем, між корінням старого дерева. Звідти вискакує, якщо його хтось потривожить. Вискочивши, блискавично утікає, намагаючись сховатися. Може пірнути в сніг. Біолог-мисливствознавець Романів С. В. розповідав:"Я сам бачив, як тхір, рятуючись від моєї мисливської собаки, прошмигнув у замет і проповз під снігом 25 метрів. Лише після того, як собака, втративши слід, помчала в іншу сторону, тхір вискочив і стрибнув на смерека"

Романов був захопленим людиною, і він хотів з'ясувати, чи вживає чорний тхір що-небудь з рослинної їжі. Вважається, що тхір живиться лише свіжиною, м'ясом. Але спійманий в лісі тхір, який жив у нього на балконі, не був чистим м'ясоїдом. Він із задоволенням їв яблука, овочі, сир, хліб з молоком, варення. його годували калиною, брусницею, і тхір не відмовлявся від частування.

Тут ми повинні зробити відступ і сказати кілька слів про родичці тхора - нірці. Норка європейська - наш абориген. Приблизно в 1970 році її чисельність у природі різко скоротилася і перед зоологами постало завдання: зберегти і відродити норку, в тому числі і створюючи гібриди.

Виглядом і способом життя норка відрізняється від тхора. На її лапках є перетинки, вона селиться біля води. Ловить рибу, жаб. раків, качок, навіть гусей. Незважаючи на різницю смаків, між норкою і хорем можливі помісі. Під Новосибірськом на експериментальній базі Біологічного інституту успішно почали створювати гібриди куницевих. На світ з'явився небачений звір з нечуваним ім'ям: хонорик, але про нього ми розповімо в наступній статті.

 

ХОНОРИК ТА ІНШІ

Першим з гібридних звірків з'явився на світ хонорик - нащадок тхора та норки. Чотири помісних первістка народилися в травні 1979 року. Крихітні і безпорадні. Сліпі і глухі. Довжина звіряти близько 74.5 мм, середня вага кожного трохи більше 8 грамів. Вушні раковини новонародженого згорнуті навпіл і щільно притиснуті до голівці. очні повіки теж щільно зімкнуті. Лише на 30-й день дитинчата почали відкривати очі, а їх широко розкрили ще днів через п'ять.

Як прозріли, так і побігли по лужку за матусею, куди мама - туди і дітки. Веселі, грайливі хонорики зовсім не бояться людини і міцно прив'язуються до того, хто їх годує-напуває, безбоязно бігають юрбою за вихователем, як за рідної матінкою.

Виглядом помісні діти пішли і матір, і батька. Від матері хонорики успадкували вміння плавати, від батька - рити нори. Правда, подорослішавши, "обличчям" стали більше схожі на норку, але побільше матусі і покрасивей.

Помісі куницевих, цілеспрямовано отримані людиною, відомі давно. Приклад тому - білий домашній тхір по імені фуро. Той, хто не чув про фуро і не бачив, раджу подивитися на знамениту картину Леонардо да Вінчі "Дама з горностаєм". Заголовок цієї картини вкралася прикра помилка: не горностай зображений на руках у молодої жінки, а ручний білий фуро.

Ніхто точно не знає, ким і коли створений цей помісний домашній звір. Однак зоологи стверджують, що білий з червоними очима фуро - не хто інший, як нащадок чорного тхора, але позбавлений забарвлення. Іншими словами, фуро є тхір-альбінос. І можна припустити, що створювали його у Франції для полювання на кроликів. Селекціонер був дотепним людиною. На шию домашнього звіра надягали дзвіночки, а на мордочку намордник і випускали в місцях поселень кроликів. Фуро сміливо залазив у підземний кролячий хід, біг за кроликом, а кролик від нього. В цей час мисливець, прислухаючись до звуку дзвоника, біля виходу з нори чекав удирающего від фуро кролика.

З 18 видів куницевих. мешкають в лісах і степах, представники 16 складають живу колекцію Біологічного інституту під Новосибірськом. Звірів відловлювали в різних куточках Росії - від західних кордонів до Сахаліну. І дикі звірята, і їх помісні нащадки живуть численними групами майже як в природних умовах. Просторі вольєри розташовані в лісі і звірята відчувають себе в рідній стихії.

Ну а почему у помесных зверей столь не привычные, неслыханные имена? Тут следует сказать о том, что помесные звери встречаются и в природе. Зоологи называют их тумаками, будь то особь с признаками хорька, зайца или даже волка. Ученые считают, что единообразие в именах вносит путаницу при исследовании и описании зверей. Поэтому предложена новая система крещения гибридов с тем, чтобы имя давало ясное представление о родословной каждого. Согласно этой системе Терновские и составляют имена помесных зверей. Имя складывается из начальных слогов имен родителей с прибавлением окончания "ик" или "тер". Наприклад: хо-а-рвк. Батько у хонорика - чорний тхір, мати - норка європейська. У помесного фу-але-тера батько - фуро, а мати - норка. До двох перших складах його імені (фу-але( додано закінчення "тер", яке вказує на прізвище селекціонерів - творців гібридного звіра - Тернівські

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner